پیام دبیر علمی بالینی سیزدهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین

۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۵:۲۷

نوشته شده توسط علی احمدی علی احمدی در یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ساعت ۱۵:۲۷

پیام دبیر علمی بالینی سیزدهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین

محمد+رضا+صالحی  

 

به نام خدا

نقش مجامع علمی در پیشرفت و گسترش دانش بخصوص ظرف قرون اخیر بر هیچکس پوشیده نیست و شاید یکی از عوامل مهم در نزدیک شدن افکار دانشمندان در سراسر جهان بوده است. به اشتراک گذاشتن نتایج تجربیات عملی و مطالعات علمی باعث ارتقا خبرگان علوم مختلف و طراحی تحقیقات دقیق تر و جامع تر در راستای رسیدن به نتایج عملی موثرتر شده است.

ظرف دو سال گذشته با شیوع کروناویروس جدید عامل عفونت تنفسی کووید-19 ضعف انسانها در مدیریت یک چالش طبیعی جدی، بار دیگر در طول تاریخ به رخ کشیده شد. متاسفانه نه تنها ما شاهد تشدید فقر و هرج و مرج اجتماعی بودیم بلکه نظاره گر مرگ تعداد بیشماری از ابنا بشر در قرن بیست و یکم علی رغم تمامی ادعاها و توانمدی های علمی و تکنولوژیک انسان مدرن هستیم، بدون آنکه عملا تجربیات و توانمندی های بتوانند کمک چندانی به ما داشته باشند.

این پاندمی فرصتی را فراهم کرد تا ما نگاه دقیق تری به نقاط ضعفمان در حوزه علوم پزشکی داشته باشیم که شاید یکی از جدی ترین آنها عدم ارتباط موثر دانشمندان طب بالینی و علوم آزمایشگاهی میباشد. این ویروس منحوس باعث شده که ما با جدیت بیشتری کنار هم قرار گیریم و از نظرات حوزه های مختلف آزمایشگاهی در پیشبرد و ارتقا مدیریت بالینی بیماران بهره مند شویم. امید است کنگره پیش رو با حضور دانشمندان و فراگیران حوزه های مختلف آزمایشگاه و بالین بتواند هر چه بیشتر مسبب انسجام و ارتقا دانش ما در این شرایط خطیر کنونی گردد و نهایتا تاثیر عملی در کاهش رنج همنوعانمان داشته باشد.

دکتر محمدرضا صالحی

متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران

دبیر علمی  بالینی سیزدهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین

 

 

 

پیام اعضای اجرایی

بازخورد

نظر شما چی هست؟ بر روی ستاره های مورد نظرتون کلیک کنید.

0
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
میانگین نمرات

دیدگاه ها (0)

تاکنون دیدگاهی منتشر نشده است. شما اولین نفر باشید!

ارسال یک دیدگاه